حمل و جابه جایی نخاله ساختمانی

حمل نخاله ساختمانی

حمل نخاله یا به عبارتی دیگر حمل ضایعات ساختمانی، شامل انتقال مصالح و موادی است که به صورت ناخواسته و اغلب تصادفی در پروسه ساخت و یا تخریب کل یا قسمتی از ساختمان ایجاد می شوند، این دسته از مواد شامل شن، میخ، سیمان، آجر، بلوک، آهن آلات، کاشی و سرامیک های کنده و شکسته شده و غیره می باشند.

همچنین در صورتی که در پروسه آماده سازی و خاکبرداری سطح نیاز به انتقال و جابجایی تنه درختان و قلوه سنگ های موجود در زمین نیز باشد، این موارد نیز جزو حمل نخاله های ساختمانی هستند.

 

 

حمل و جابه جایی نخاله ساختمانی

البته حمل نخاله صرفا مربوط به عملیات تخریب کلی ساختمان نیست بلکه در پروسه های بازسازی منازل نیز همواره نیاز به خدمات حمل ضایعات ساختمانی برای خارج کردن پسماندها ناشی از نوسازی و ایجاد تغییرات می باشد.بر اساس نوع نخاله و حجم نخاله انواع ماشین های حمل ضایعات ساختمانی برای این خدمات تعبیه دیده شده است. که در ادامه به کاربرد و معرفی هر کدام از ماشین های نخاله بر خواهیم پرداخت.

نیسان نخاله بر، حمل نخاله ساختمانی با خاور، تخلیه نخاله ساختمانی با بادسون، حمل نخاله با کمپرسور، کامیون حمل نخاله ساختمانی، حمل نخاله ساختمانی با وانت، حمل نخاله با نیسان و وانت باز

با توجه به حجم محدود نیسان اغلب برای از نیسان حمل نخاله و حمل نخاله با وانت بار برای حمل نخاله های ساختمانی محدود و اغلب مربوط به پروسه تعمیرات ساختمان استفاده می شود.

برای حمل نخاله های با حجم بالا مناسب نیست. هزینه حمل نخاله با نیسان نسبت به سایر ماشین آلات تخلیه ضایعات ساختمانی مناسب تر است.

 

حمل نخاله ساختمانی با کامیون

بر اساس حجم ضایعات و مصالح نوع ماشین حمل نخاله و تعداد کارگرهای مورد نیاز برای تخلیه نخاله پیشنهاد می شود.

به این ترتیب بر اساس حجم و نوع ضایعات بهترین ماشین حمل بار پیشنهاد می شود. حمل نخاله با کامیون با توجه به پهنای کوچه و حجم نخاله ها پیشنهاد می شود تا موجب سلب آسایش همسایگان نشود.

 

 

روش های جمع آوری و حمل  نخاله ساختمانی

معضل جمع آوری نخاله ساختمانی و زباله های ایجاد شده ناشی از اتمام پروژه های ساختمانی کار دشواری است و حتما باید با مجوزهای رسمی انجام شود.

جمع آوری و تخلیه ضایعات ساختمانی محدود به پروژه های خاصی نیست و تقریبا در تمام پروسه های ساخت و ساز و حتی تعمیرات و نوسازی های جزئی و کلی ایجاد می شود.

حمل نخاله ساختمانی اگر با هدف بازیافت انجام شود کمترین آسیب به محیط زیست را به دنبال خواهد داشت و از نظر هزینه به نفع کارفرما است.